آرشیو روزنامه های اسفند ماه 1395

آرشیو روزنامه های اسفند ماه 1395


تاریخ :  25 اسفند  ماه  1395

  روزنامه شرق:

زنان زندانی ، قربانی جرائم مردان - شهیندخت مولاوردی از زنان خواست به کمپین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد (ارمغان) ملحق شوند .

بازدیدهای معاونت زنان از زندان های زنان در استانهای مختلف و تلاش برای توانمندی زنانی که مرتکب بزه شده اند ، قدمهای اولیه برای بهبود وضعیت زنانی بود که آسیب دیدگان اجتماعی محسوب می شوند . حالا در اقدامی جدید ، معاونت زنان در آزادسازی زندانیان مرتکب جرائم غیرعمد با ستاد دیه همراه شده است و در قالب امضای یک تفاهم نامه و کمپینی که ارمغان نام گرفته در راه آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد ، بخش آزادی زنان را برعهده گرفته.  کمپینی که شروع کننده اش شهیندخت مولاوردی است و در این گفت وگو از مردم به ویژه زنان دعوت می کند تا به کمپین ارمغان بپیوندند و سهمی در آزادی زنان زندانی داشته باشند تا شاید یک بار دیگر مادرها به خانه برگردند و فرزندانشان را در آغوش بگیرند و دختران دوباره صدای خنده های از ته دلشان جای گریه های روی تخت های غمگین زندانها را بگیرد.

  روزنامه همدلی :

پروانه مافی - نماینده مجلس : پذیرش یک واقعیت زنانه از سوی جامعه - ... یکی از بهترین نمونه های پذیرش واژه کارآفرینی و به خصوص کارآفرینی زنان در میان افراد جامعه ، استقبال بی نظیر مردم از نمایشگاه " زنان و تولید ملی "  است که در سالهای اخیر به شدت افزایش یافته است. این نمایشگاه از شهریور سال 91 با هدف عرضه محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفت وگو برگزار شد.

تاریخ :  24 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اعتماد:

در نشست فراکسیون امید با روحانی چه گذشت ؛ فاطمه حسینی : ارتقای جایگاه مدیریتی زنان رضایت بخش نبود.

تاریخ :  23 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آرمان امروز:

دادستان تهران خبر داد: صدور کیفر خواست در پرونده قاچاق زنان و دختران

  روزنامه اعتماد:

مرثیه مادرانه ای برای انتظار - روایت خبرنگار "اعتماد" از آنها که 30 سال است به خانه برنگشتند.

  روزنامه ایران:

اشرف بروجردی رئیس کمیته زنان ستاد انتخاباتی روحانی شد.

  روزنامه خراسان:

در آستانه زاد روز پروین اعتصامی مطرح شد: آیا پروین اعتصامی به قتل رسید؟

تاریخ :  22 اسفند  ماه  1395

  روزنامه ایران:

زنان سرپرست خانوار، تولیدات خود را در نمایشگاه "زنان و تولید ملی" عرضه کردند.نمایشگاه "زنان و تولید ملی" تردیدی باقی نمی گذارد که توانمند سازی زنان تنها و سرپرست خانوار ، یگانه نسخه ی چاره ساز زندگی آنهاست - نمایشگاه "زنان و تولید ملی" که این روزها در "بوستان گفت و گو" برپاست ، گواه توانایی های زنانی است که تا دیروز شناختی از خود نداشته اند. صدها زن سرپرست خانوار با پشت سر گذاشتن یک دنیا بحران ، با چهره هایی بشاش محصولات تولیدی خود در عرصه پوشاک را در 74 غرفه ی این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند.

  روزنامه بهار:

گفتگوی "بهار" با زنی که عاشق حیوانات است. "عصمت" برای طبیعت مادری می کند. عصمت زنی است در تبریز که زندگی اش را وقف حیوانات کرده است.

  روزنامه جام جم :

عشق به روایت مادران انتظار – گفت و گوی اختصاصی "جام جم" به عکاسی که عشق ، انتظار ، امید و درد مادران شهدای مفقود الاثر را به تصویر کشید.

تاریخ :  21 اسفند  ماه  1395

  روزنامه مردم سالاری :

"پارک گون هه" محکوم و از ریاست جمهوری کره جنوبی عزل شد - سقوط بانوی خاور دور

  روزنامه همدلی :

گزارش "همدلی" از اختصاص سهمیه بانوان در مجلس و شوراها - یک مطالبه 30 درصدی

تاریخ :  18 اسفند  ماه  1395

  روزنامه ابتکار:

حلقه مفقوده سهم زنان در تصمیم گیری ها "مدیریت شهری" است ؛ از جنس زن

  روزنامه اطلاعات:

جایگاه دوگانه زنان در خانه و اجتماع- فریده نادری – کارشناس جامعه شناسی : اینک زنان جهان در 8 مارس ، بی توجه به رنگ و نژاد و گرایش های اندیشگی و فقط به پاس مبارزه های خود و ره آوردهایی که کوشش های توانفرسای آنان به همراه داشته است ، گرد هم می آیند. – در گذشته زنان در بستر کار سخت و نا انسانی و با کارانه اندک برای پیشبرد زندگی روزانگی خود دوش به دوش مردان کار می کردند و اینک نیز در هزاره سوم ، همچنان در تنگنایند. – زنان کارگر بویژه در کشورهای جهان سوم که زنان نقش بنیادی در اقتصاد خانواده دارند ، با پایین بودن کارانه و بی کیفیتی ایمنی کار در چالش اند که نمونه اش سوختن و خفه شدن 350 کارگر زن در کارخانه پوشاک در شهر بندری کراچی پاکستان است.

  روزنامه مردم سالاری :

گفت وگوی مردم سالاری با مهسا جاور، بانوی المپیکی قایقرانی ایران: فقط مدال طلا کم دارم - نهمین بانوی ایرانی که سهمیه المپیک 2016 ریو را گرفت، مهسا جاور بود. دختری 22 ساله که سومین بانویی نیز محسوب می شد که بعد از هما حسینی و سولماز عباسی در روئینگ موفق شده بود حضور در بازی های  تابستانی را تجربه کند .

تاریخ :  17 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آرمان امروز:

1) ربیعی : مشارکت زنان از 29 سال به 26 سال کاهش یافته است.

2) آرمان در گفت و گو با فعالان زن بررسی کرد – انتخاب شهردار زن اولویت اصلاح طلبان؟

  روزنامه آفتاب یزد :

فاطمه دانشور هشدار داد: رواج زندگی پاتوقی زنان! –  دانشور در مورد زنانی که به دلیل نداشتن جا و مکان تن به ازدوا جهای موقت ، دائم و حتی ازدواج سفید می دهند ،  به آفتاب یزد می گوید: زندگی های پاتوقی زنان وجود دارد و در تعریف زنان بی خانمان می گنجد. از طریق NGO  یی که  دارم زندگی و معضلات این زنان را رصد می کنم  اما شورای شهر تا آن حد داخل این پاتوق ها ورود پیدا نمی کند.

  روزنامه بهار:

پدیده های نمایشی در بین دانش آموزان – دختران در مدارس "خون بازی" می کنند.

  روزنامه قانون:

1) زنان مجلس دهم به بهانه هشت مارس در گفت و گو با "قانون" : به جای حمله به زنان ، فعال تر شوید.

2) وضعیت اشتغال زنان در کشور به بهانه روز جهانی زن واکاوی شد.رونق اقتصادی در گرو اشتغال زن.

تاریخ :  16 اسفند  ماه  1395

  روزنامه ایران:

1) اولین لژیونر ووشو بانوان کشور در گفت وگو با "ایران" : منصوریان: باشگاه های داخلی ارزش کار ما را بدانند. الهه منصوریان، عضو تیم ملی ووشو بانوان ایران ، چند روز دیگر راهی چین می شود تا در لیگ ووشو بانوان این کشور شرکت کند. منصوریان در این رقابت ها برای تیم " چانگ چونگ " چین بازی خواهد کرد. منصوریان درخصوص لژیونر شدن خود در رقابت های لیگ ووشو بانوان چین به خبرنگار " ایران " گفت: " دعوتنامه تازه به دستم رسیده و پیگیر کار گذرنامه هستم ، چند روز دیگر به چین می روم تا در رقابت های باشگاه های ووشو بانوان این کشور شرکت کنم ."

2) گزارش "ایران" از تحولات بازار پوشاک در سایه تولید برندهای نوپا اما اصیل – زنان در صف اول تولید و مصرف پوشاک ایرانی

تاریخ :  15 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آرمان امروز:

حسن روحانی : دوران حضور زنان در آشپزخانه گذشته است.

  روزنامه آفتاب یزد :

رئیس جمهور: آن دوران که زن فقط آشپزی کند ، گذشته است. حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم تجلیل از قهرمانان بازیهای المپیک و پاراالمپیک 2016 ریودوژانیرو و قهرمانان سال1394 در سالن اجلاس سران، اظهار کرد: خوشحالیم که زنان پا به پای مردان در راهپیمایی ها، عزاداری ها ، انتخابات ، باشگاه ها و مسابقات ، مدیریت جامعه  و مناصب مدیریتی حضور پیدا کردند .

  روزنامه اعتماد:

زنان به زور از قرون پیش خارج تان می کنند. آقای روحانی یادآور شد : "زمانی که بانوی باعظمت ایرانی  که با همه تکنیک های ورزشی آشنایی دارد ، توان و قدرت خود را در سطح جهانی به منصه ظهور می رساند و همراه با آن عفاف ، حجاب و فرهنگ ایرانی اسلامی را در برابر دیدگان جهانیان قرار می دهد ، این موضوع افتخار مضاعفی برای همه ما است. "

  روزنامه تجارت:

زنان نگاه سنتی به جنسیت را تغییر دادند.

  روزنامه شرق:

رئیس جمهوری: دورانی که زنان فقط به خانه و بچه داری بپردازند سپری شده.

  روزنامه فرهیختگان:

رئیس جمهوری: نمی توان وظایف زنان را تنها به درون خانه منحصر کرد.

  روزنامه مردم سالاری :

حسن روحانی در مراسم تجلیل از قهرمانان بازی های المپیک و پاراالمپیک : نمی توان وظایف زنان را تنها به درون خانه منحصر کرد.

  روزنامه همدلی :

وضعیت زنان در جامعه انتخاباتی، در گفت و گوی "همدلی" با فعال حقوق زنان : زنان را تا جایی موثر می دانیم که به مردان رای دهند. روز جهانی زن نزدیک است و نگاه های زنانه به مسائل متفاوت در عرصه زنان ، مطرح می شوند . شاید جنبه ای از این زنانگی که با توجه به شرایط سیاسی و اجتماعی کشور ما بیشتر مورد توجه قرارخواهد گرفت ، بحث روز شهر و کشور خودمان است ؛  نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر.

تاریخ :  14 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اطلاعات:

وزیر علوم : سهم خواهی و مشارکت زنان در فضای حاکمیتی رو به فزونی است.

  روزنامه خراسان:

بازنشستگی 20 ساله زنان از لایحه برنامه حذف شد. نمایندگان مجلس با هدف رفع ایراد مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ماده ای از لایحه برنامه در خصوص بازنشستگی 20 ساله زنان را حذف کردند.

  روزنامه نسل فردا :

جواز فرشته موسوی در مرحله سوم انتخابی تیم ملی – با انجام پیکارهای انتخابی در دو وزن 50-  و 68+ کیلوگرم ، فرشته موسوی و مونا غلامی مجوز شرکت در انتخابی تیم ملی بانوان را کسب کردند.

  روزنامه وطن امروز:

اجتماعات مردمی در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در سراسر کشور – ایران سراسر فاطمی

تاریخ :  11 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اعتماد:

در کمیسیون تلفیق مجلس بازنشستگی پیش از موعد زنان با شرط سنی 50 سال تصویب شد.

روزنامه تفاهم:

وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: مشارکت 80 درصدی زنان در ایجاد شغل های جدید

  روزنامه فرهیختگان:

یک موفقیت دیگر برای تیم های دانشگاه آزاد اسلامی به دست آمد: بدمینتون بانوان ، قهرمان لیگ برتر

  روزنامه قانون:

نقش قضاوت زن واکامی شد. زنان بر مسند قضا – رسیدگی عادلانه به جرایم کودکان با حضور قضات زن -  خانم ها باید در دادگستری حضور داشته باشند -  رای قضات زن ، سرنوشت ساز نیست.

تاریخ :  10 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آرمان امروز:

1) مرعشی: مخالف کاهش سن بازنشستگی زنان هستیم – اصلاح طلبان پیشگام مبارزه با خانه نشینی زنان

2) اسکار فرهادی در دستان انوشه انصاری {نخستین زن فضانورد ایرانی که به فضا سفر کرده است}

روزنامه جوان:

زهرا نعمتی برترین کماندار زن پارالمپیکی 2016 شد.

  روزنامه قدس:

گفت و گوی تفضیلی "قدس" با استاد نظافت در خصوص جایگاه زن در اسلام : برخی با استناد به آیات متشابه دنبال فتنه گری هستند. "ما نهضت خودمان را مدیون زن ها می دانیم" همین یک جمله از زبان معمار انقلاب ، بیانگر جایگاه زن در نظام اسلامی و اهمیت آن از منظر دین است.

  روزنامه 19 دی:

معامله با مادران معتاد بر سر جنین

  روزنامه نسل فردا :

زهرا نعمتی کماندار سال 2016 شد.

تاریخ :  9 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آرمان امروز:

روایتی از مافیای خرید و فروش نوزاد – معامله با مادران معتاد بر سر جنین

  روزنامه آفتاب یزد :

1) منابع آگاه به "آفتاب یزد" خبر دادند شهرداری تهران در قالبی نامشخص ، بانوان را به صورت رایگان با اتوبوس به مناطق گردشگری پایتخت می برد و اقلامی را به آنان اهدا می کند.

2) گزارشی از فعالیت یک باند خرید و فروش نوزاد در تهران -  معامله با مادران معتاد بر سر جنین !

  روزنامه اقتصاد پویا:

توسط معاون استاندار مازندران ؛ نخستین کارخانه بانوان در مازندران گشایش یافت. نوار بهره برداری از نخستین کارخانه ای که صفر تا صد سرمایه گذاری ، راه اندازی و نیروهای کار آن را بانوان مازندران برعهده دارند ، توسط معاون استاندار مازندران در شهرک صنعتی شماره یک ساری قیچی شد.

  روزنامه اطلاعات:

وزیر بهداشت : 28.19 درصد زنان و 28.31 درصد مردان دچار فشار خون و 10.3 درصد زنان و 8.5 درصد مردان دچار دیابت هستند. وی به مهمترین عوامل شیوع بیماری های واگیردار در کشور پرداخت و گفت: میزان شیوع  چاقی در زنان ایرانی 29.76 درصد و در مردان 15.29 درصد است.متاسفانه 4 درصد زنان و 25.16 درصد مردان ما ، مصرف کننده دخانیات هستند.هم چنین 11 درصد زنان و 14.6 درصد مردان ما فست فود می خورند.

  روزنامه کسب و کار:

تیغ دولبه قانون بازنشستگی پیش از موعد زنان – در سی و دومین نشست کمیسیون تسهیل کسب وکار اتاق تهران بررسی شد : "مخالفت بخش خصوصی با بازنشستگی پیش از موعد زنان – افزایش طلاق های صوری برای استفاده از مستمری تامین اجتماعی – بررسی تبعات بازنشستگی نیروهای کارآمد ."

  روزنامه نسل فردا (اصفهان ):

گفت و گوی اختصاصی نسل فردا با چند تن از اعضای اجرای همایش "جایگاه زنان در کارآفرینی و توسعه پایدار" – حضور اقتصادی بانوان مساوی با توسعه پایدار

تاریخ :  8 اسفند  ماه  1395

  روزنامه آفتاب یزد :

1) تلاش مشترک زنان دولت و مجلس برای تغییر سن قانونی ازدواج دختران.

2) فراکسیون زنان مجلس نا هماهنگ است.عملکرد فراکسیون زنان تاکنون قابل قبول بوده است.

  روزنامه افکار:

نقش زنان در تصمیم گیری کلان شناسایی نشده است - معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده گفت: هنوز نقش زنان آنچنان که باید و شاید درعرصه های فرهنگی، پژوهشی ، علمی و تصمیم گیری های مدیریتی و کلان جامعه شناسایی نشده است . شهیندخت مولاوردی شنبه در همایش ملی زن در تاریخ محلی خوزستان در سرسرای دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: ورود تدریجی زنان به عرصه های مدیریت از مهمترین ویژگی های خوزستان است اما هنوز جای خالی زنان مقاوم و توانمند این استان در عرصه های کشوری مانند نمایندگی مجلس شورای اسلامی احساس می شود.

تاریخ :  7 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اعتماد:

اشرف قندهاری درگذشت - مرگ بانی آسایشگاه کهریزک

  روزنامه ایران:

1) انوشه انصاری و فیروز نادری دو نماینده فرهادی در مراسم اسکار 2017 - نخستین زن ایرانی فضانورد به همراه مدیرکل اکتشافات منظومه خورشیدی به نیابت از "فروشنده " به مراسم می روند.

2)"کهریزک " یتیم شد. اشرف قندهاری بهادرزاده از بنیانگذاران "کهریزک" درگذشت.

  روزنامه وقایع اتفاقیه:

1) گفت و گو با بیتا محسنی زاده ، کاپیتان تیم ملی اسکیت هاکی : پول یک فوتبالیست هزینه سه تیم زنان است.

2) مهریه در برابر حق طلاق ، شدنی است ؟

تاریخ :  4 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اعتماد:

مولاوردی از تغییرحداقل سن ازدواج دختران و 10 ماده دیگر می گوید . تغییر قانون به سود زنان - همکاری با مجلس برای تغییر حداقل سن قانونی ازدواج دختران - شهیندخت مولاوردی ، معاون رئیس جمهور در مورد لوایحی که قرار بود از طرف معاونت امور زنان و خانواده به مجلس فرستاده شود، گفت : ارسال لوایح به مجلس وارد فاز جدی شده است، انشاءالله خبرهای خوشی در این باره در این روزها خواهید شنید. وی در مورد اینکه آیا معاونت امور زنان در رابطه با تغییر حداقل سن ازدواج با فراکسیون زنان مجلس همکاری خواهد داشت یا خیر؟ توضیح داد: ما در تحقق هدف استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان که سیاست کلی برنامه ششم است، حتما این همکاری را خواهیم داشت و هرگونه کمک مشورتی یا مشارکتی را انجام خواهیم داد .

  روزنامه تجارت:

اینفوگرافی –  12 زن حیرت انگیزی که دنیای علم را به پیش بردند : زنان از دیرباز در دنیای علم، کارهای باارزشی انجام داده اند. اگرچه که کار بسیاری از آنها نادیده گرفته شده است اما مورخان بسیاری تلاش کردند تا زحمات و موفقیت های این زنان را ، با وجود تمام موانعی که بر سر راه داشتند ، برجسته کرده و آنها را به مردم جهان معرفی کنند . 1- ماری کوری : فیزیکدان 2- راشل کارسون : زیست شناس دریایی و محیط زیست 3- رزالیند فرانکلین : شیمیدان  4-  مکسین سینگر : زیست شناس مولکولی  5- لیزه مایتنر : فیزیکدان 6- باربارا مک کلینتاک : متخصص سیتوژنتیک  7- ریتا لوی مونتالچینی : عصب شناس  8- جین گودال : نخستی شناس  9- ماریا میچل : ستاره شناس  10- ژوسلین بل بورنل : ستاره شناس  11- شرلی آن جکسون : فیزیکدان  12- می جمیسون : فضانورد

  روزنامه جام جم :

همسر الهام علی اف ، معاون اول رئیس‌جمهور آذربایجان شد - الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان روز سه ‌شنبه مهربان علی اوا ، همسر خود و رئیس بنیاد خیریه حیدر علی‌ اف را به عنوان معاون اول خود منصوب کرد.

  روزنامه همشهری:

همراهی کودکان در ترک مادران شیشه ای – زنان معتاد وقتی به کمپ ترک اعتیاد منتقل می شوند اجازه ملاقات با کودکان شان را ندارند و فرزندان خردسال این زنان درصورتی که سرپرست دیگری نداشته باشند ، تا پایان دوره ترک مادرشان در بهزیستی نگهداری می شوند.

تاریخ :  3 اسفند  ماه  1395

  روزنامه ایران:

گفت و گوی "ایران" با اولین بانوی لژیونر والیبال پس از درخشش خیره کننده در لیگ بلغارستان – مائده برهانی : می خواهم فرشته نجات تیمم باشم.

  روزنامه کسب و کار:

 بانک جامع اطلاعاتی زنان با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده رونمایی شد . شهیندخت مولاوردی در مراسم رونمایی از بانک جامع اطلاعاتی زنان در تشریح امکانات این سامانه گفت :از اطلاعات این سامانه می توانیم برای برنامه ریزی درست بهره ببریم. همچنین تلاش می کنیم از این سامانه در جهت تحقق دسترسی عادلانه زنان به فرصتها و منابع استفاده کنیم زیرا یکی از ماموریتهای ما شناسایی زنان توانمند و مستعد و معرفی آنان به مسئولان برای تصدی پستهای مدیریتی است.

  روزنامه نسل فردا :

گفت و گوی نسل فردا با  روانشناس خانواده – ریشه آسیب های اجتماعی در طلاق عاطفی.

تاریخ :  2 اسفند  ماه  1395

  روزنامه قانون:

 "فخرالسادات محتشمی پور" در گفت و گو با "قانون" : زنان کارآفرین ، خودباور و نان آور هستند.

  روزنامه صمت :

گفت و گوی "صمت" با جمشید بایرامی به بهانه برپایی نمایشگاه عکس اش در گالری شیرین - روایت حضور زنان در جامعه در "آیینه من باش"

تاریخ :  1 اسفند  ماه  1395

  روزنامه اعتماد:

 معصومه ابتکار از دلیل ابهام رجل سیاسی می گوید: دلیل داشته اند که واژه "مرد" را به کار نبردند . حضور زنان برای شورای نگهبان همچنان ابهام دارد . اینکه سیاستمداران زن بتوانند تایید صلاحیت شوند و رای بیاورند ، فکر می کنم بحثی است که با ابهاماتی حتی در سطح شورای نگهبان مواجه باشد. اصل این است که قانونگذاران قانون اساسی  به یک دلیل خیلی مشخص از کلمه رجل استفاده کرده اند . این در حالی است که آنها می توانستند به راحتی کلمه "مرد " را به کار ببرند.

  روزنامه دنیای حقوق :

جامعه شناسی جنایی : تولد فرشته ، اولین نوزاد پاک در یک مرکز اقامتی زنان و مادران باردار معتاد

  روزنامه فرصت امروز:

کارشناسان و صاحب نظران از بازنشستگی زود هنگام زنان از بازارکار می گویند: بازنشستگی زودهنگام حذف تدریجی زنان از بازار کار

  روزنامه قانون:

1) بررسی هزارو یک آسیب اجتماعی شهر در گفت وگو با "فاطمه دانشور" : شهربرج و بارو نیست، قلب های تپنده دارد . گزارش هایی که در وزارتخانه ها ارائه دادم ، منجر به اتفاقات مثمرثمری در حوزه کاهش آسیب های کودکان و زنان شد. ما تعداد زیادی از زنان را به مجلس فرستادیم و انتظار فعالیت بهتری از آن ها در حوزه آسیب و خانواده داریم. در اسناد بالادستی، زنان آسیب دیده را به عنوان یک جامعه هدفی که نیاز به حمایت دارند ، ندیده ایم و بیشتر حمایت ها در مورد زنانی بود که سرپرست خانوار هستند . آمارهای معنی داری از وجود 1500 تا    2000 نفر زن فراری در تهران وجود دارد که اگر جلویش را نگیریم ، می تواند رشد پیدا کند . در روستاها ، بحث اجاره زن توسط شوهر وجود دارد و پس از آن ، مددکاران ورود پیدا کرده تا بتوانند خانم و آقا را برای ترک به کمپ ها بفرستند .

2) نخستین لژیونر تاریخ والیبال بانوان در گفت وگو با "قانون" : از کیفیت بازی زنان ایران شوکه شدم .

3) برای یکی از هزاران دخترک نادیده این سرزمین – هیچ کس برایت مرثیه ای نخواهد نوشت.

  روزنامه نوآوران:

مجید ابهری ، آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی در گفت و گو با نوآوران عنوان کرد: طلاق ؛ زشت ترین حلال در جامعه اسلامی

  روزنامه همدلی :

گفت و گو همدلی با امین میری کارگردان نمایش "شلتر" – پای "دیالوگ" های زنان کارتن خواب