آرشیو روزنامه های فروردین ماه 1396

آرشیو روزنامه های فروردین ماه 1396


تاریخ :  29 فروردین  ماه  1396

  روزنامه قانون:

کارشناسان در نشست های هم اندیشی حوزه زنان مطرح کردند: لزوم برقراری " عدالت جنسیتی " - " تنها پنج رقم با آخرین کشور دنیا به لحاظ شکاف جنسیتی فاصله داریم" . این بخشی از صحبت های آذر‌منصوری ، فعال امور زنان در نشست هم اندیشی "پیگیری مطالبات زنان در دولت"  بود که روز گذشته برگزار شد ؛ نشستی که در آن از حقوق دیده نشده زنان گفته شد و اینکه دولت آتی ، باید برنامه ای جدی در حوزه زنان و برقراری عدالت جنسیتی داشته باشد. منصوری در این نشست با تاکید بر اینکه نرخ اشتغال زنان در دولت دهم از 17 به 10 درصد کاهش یافت ، افزود:  " دولت یازدهم تا حد زیادی به برقراری عدالت جنسیتی پرداخت ؛ چنانچه در برنامه ششم توسعه با تمام فراز و نشیب ها عاقبت عدالت جنسیتی تصویب شد اما پر‌کردن شکاف ایجاد شده به دوره ای طولانی نیاز داد". به گفته این کارشناس ، نیاز به اصلاح قوانین انتخاباتی برای افزایش ظرفیت مشارکت سیاسی زنان احساس می‌شود و غیبت حضور زنان در بزنگاه تصمیم گیری های مهم ، ضعفی بزرگ است.

تاریخ :  28 فروردین  ماه  1396

  روزنامه خراسان:

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد: نارضایتی جنسی از علل اصلی طلاق - وعده ایجاد کلینیک های سلامت خانواده یا همان کلینیک های سلامت جنسی در تمام استان ها ، بعد از بارها تکرار شدن در سال های گذشته ، مجددا از سوی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده مطرح شد ؛ آن هم در حالی که به تاکید شهین دخت مولاوردی گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که یکی از دلایل اصلی طلاق ، نارضایتی جنسی است.

تاریخ :  27 فروردین  ماه  1396

  روزنامه بهار:

الهه کولایی: از ارتقای واقعی زنان درحوزه  قدرت بازماندیم

  روزنامه شرق:

مشارکت سیاسی اجتماعی زنان در میزگرد "شرق" با حضور آذر منصوری ، زهرا رحیمی و پروانه سلحشوری : تصمیم گیری بدون زنان

  روزنامه قانون:

علل رد صلاحیت زنان در گفت و گو با خیرا... پروین حقوقدان و استاد دانشگاه بررسی شد: تفسیر واژه رجل همچنان بلاتکلیف

تاریخ :  23 فروردین  ماه  1396

  روزنامه جهان صنعت:

با توجه به ادامه ثبت‌ نام زنان در این دوره‌ این سوال همیشگی باز مطرح می‌شود که آیا مشکل قانونی برای ریاست‌ جمهوری زنان وجود دارد یا خیر

تاریخ :  21 فروردین  ماه  1396

  روزنامه اعتماد:

ورود کتب آموزش پیشگیری از اعتیاد به مدارس و دانشگاه ها - فروش نوزاد زنان معتاد تائید شد.

  روزنامه تجارت:

شناسایی شبکه خرید و فروش نوزاد زنان معتاد

تاریخ :  20 فروردین  ماه  1396

  روزنامه ایران:

گفت و گو با منصور آذری: سهم 30 در صدی زنان از فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان برای شوراها

  روزنامه قانون:

سهم زنان از فضاهای شهری چه اندازه است؟ قد یک تارمو ! در سالهای اخیر تلاش هایی برای ایجاد فضاهایی مختص برای زنان در فضاهای شهری صورت گرفته که با ایجاد فضای عمومی برای زنان متفاوت است . جامعه 80 میلیون نفری ایرانی سهمی تقریبا 50-50 میان زن و مرد دارد که باید میزان استفاده آزادانه از فضاهای عمومی نیز سهمی برابر داشته باشد . ایجاد فضاهای مختص به زنان در قیاس با فضاهای مردانه شهری تقریبا هیچ است و تا دلتان بخواهد ، مردان از فضاهای آزادانه مختص به خود برخوردارند.در پاسخ به مطالبه هایی که برای حق استفاده زنان از فضاهای عمومی شهری و حضور در رویدادهایی چون دو ماراتن ، ورزش آزادانه در فضاهای عمومی ، حضور در استادیوم های ورزشی و ...وجود دارد ، عمدتا مسائلی مطرح می شود و این در حالی است که نگاه های نادرست به مقوله حضور زنان در جامعه بیش از هر موضوع دیگری در پشت خط ماندن زنان برای استفاده از فضاهای عمومی تاثیر دارد .

تاریخ :  19 فروردین  ماه  1396

  روزنامه اعتماد:

برگزاری نخستین ماراتن ایران در غیاب امریکایی ها و قهرمانی مرادی - بانوان در اعتراض به تغییر مسیر از حسن آباد تا آزادی دویدند.

  روزنامه شهروند:

مسابقه دوی بین المللی پارس با کمبود ها و حاشیه های فراوان برگزار شد - ماراتن آشفته - مسیر دویدن زنان برخلاف اعلام قبلی تغییر کرد.

تاریخ :  15 فروردین  ماه  1396

  روزنامه شرق:

پایان ۲ سال تعطیلی تیم فوتبال بانوان - تیم ملی فوتبال بانوان ایران پس از تعطیلی دوساله دیروز به میدان رفت و در اولین دیدار خود در رقابت های انتخابی جام ملت های بانوان آسیا شکست خورد. ایران دیروز در نخستین مسابقه خود در مسابقات انتخابی جام ملت های بانوان آسیا در هانوی ویتنام دو  -صفر به میانمار باخت. هر دو گل بازی در نیمه اول به ثمر رسید.