اولین نشست نقش زنان در نوآوری های فرهنگی کارابانو

اولین نشست نقش زنان در نوآوری های فرهنگی کارابانو


اولین نشست نقش زنان در نوآوری های فرهنگی کارابانو

1401/10/13

باید یک زیست بوم فعال در حوزه نظام ارزشی کشور داشته باشیم / وقتی خلاق، نوآور و تولید کننده نباشیم باید منتظر هجوم نظام ارزشی مدآفرین‌های بیگانه باشیم / حفظ همبستگی جامعه در گرو حفظ نظام ارزشی جامعه است
نشست تخصصی «کارابانو» به منظور بررسی نقش زنان در نوآوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر فاطمه یزدیان مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران چندی پیش از برگزاری رویداد کارابانو مشترک با خانه خلاق و نوآوری ترمه و وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد. وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب در سال تولید، اشتغال و کارآفرینی، هدف از رویداد را ارتقا توانمندسازی بانوان و نوآوری اجتماعی-فرهنگی برشمرد. دکتر یزدیان، جهت احصا علاقمندی بانوان در زمینه خلاقیت و کارآفرینی، برگزاری این سلسله رویدادها را مهم تلقی نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران در این نشست که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حمایت مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران و خانه خلاق و نوآوری ترمه و با حضور جمعی از فعالان زن در حوزه‌های مختلف فرهنگی برگزار شد، دکتر سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان برخی چالش‌های حوزه فرهنگی بر نقش زنان در حل و مدیریت این چالش‌ها تاکید کرد. دبیر شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد با اشاره به ظرفیت‌های عظیم فرهنگی و تاریخی ایران بر ورود زنان به این حوزه‌ها تاکید کرده و افزود: باید بتوانیم برای حل چالش‌های فرهنگی زیست بوم فعال در زمینه‌های مختلف داشته باشیم.

-