رویداد مدولباس دختران و بانوان دانشگاه تهران

رویداد مدولباس دختران و بانوان دانشگاه تهران


رویداد مدولباس دختران و بانوان دانشگاه تهران

1401/03/26

گزارش رویداد مدولباس دانشگاه تهران با همکاری کارگروه مدولباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز مطالعات زنان و خانواده دانشگاه تهران با همکاری معاونت دانشجویی، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور؛ در راستای ایفای رسالت فرهنگی خود اقدام به برگزاری نمایشگاه مد و لباس زنان و دختران دانشگاه کرد. این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۰ برند برتر کشور در حوزه پوشاک (حریریان، دنیای دیبا، حدی گالری، برند حجاب، سرزمین پنبه، سروال، پرنسا، نعلاوین، چکاوک، نرسا، حسیبا، نورال، سهی، کریما، مهربانو، ژیکال، حوران استایل، تاروپود) در زمانهای ۲۶ و ۲۸ ام اردیبهشت ۱۴۰۱ در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

در کنار این نمایشگاه نیز غرفه‌های عرضه زیورآلات دست ساز، کیف و کفش نیز محصولات خود را به نمایش گذاشتند. از جمله بخش‌های جنبی این نمایشگاه می‌توان به کارگاه رنگ آمیزی پارچه، طراحی لباس و سوزن دوزی اشاره کرد که برپایی آن زمینه ساز آشنایی هر چه بیشتر بازدید کنندگان با این هنر و صنعت بود.

این نمایشگاه همچنین میزبان دانشجویان و اساتید حوزه طراحی مد و لباس، نساجی و طراحی پارچه بود که ضمن بازدید از نمایشگاه؛ زمینه‌ای جهت آشنایی با برندهای برتر و تجاری سازی ایده‌هایشان فراهم شد. از دیگر بازدیدکنندگان این نمایشگاه می‌توان به حضور جناب آقای دکتر مظاهری رئیس دانشکدگان هنذ و جناب آقای دکتر وجهی معاون محترم دانشجویی و جنابان آقایان دکتر احمدی و دکتر اخضریان از نمایشگاه اشاره کرد.

این نمایشگاه با استقبال خوبی از طرف مخاطبان رو به رو شد و در طی دو روز بیش از ۳۰۰ نفر از آن بازدید داشتند. علاقه مندان ضمن حضور در نمایشگاه با پر کردن فرم‌های نظرسنجی ما را در هر چه بهتر برگزار کردن نمایشگاه‌های آتی یاری کردند. بازدیدکنندگان معتقد بودند که می‌بایست مدت زمان نمایشگاه افزایش یابد و این دست نمایشگاه‌ها به صورت دوره‌ای و در هر فصل برگزار شود و حتماً در این خصوص نیز اطلاع رسانی‌های گسترده‌ای انجام شود. همچنین تقاضا داشتند که تعداد برندها و تنوع محصولات بیشتر شود و با کاهش قیمت‌ها و اعطای بن دانشجویی امکان خرید برای دختران دانشجو نیز فراهم شود. در بخش اداری نیز کارکنان متقاضی عرضه پوشاک متناسب با محیط اداری و فروش چادر و کالاهای حجاب در کنار محصولات مجلسی بودند. بازدیدکنندگان ضمن تشکر ویژه از سرکار خانم دکتر یزدیان به عنوان متولی اصلی برگزاری نمایشگاه، درخواست افزایش نور سالن و اختصاص اتاق پرو را داشتند.

در پایان نیز به برندهای شرکت کننده لوح تقدیری داده شد و به قید قرعه به بازدیدکنندگان نیز جوایز نفیسی اهدا شد. امید است که با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی شاهد تحولات چشمگیر در حوزه مد و لباس باشیم.

-